Luksuslike kulinaarsete kogemuste tõus, milles põrkuvad mood ja toit

Miks avavad ikoonilised moemajad nüüd baare, restorane ja kondiitripoode?

1 apr 2024

Retail
Cross-category
Patisserie
Hospitality
Trend Updates
Artisans
Hype & Trend Signal
Chocolate
Foodservice
Industry
Bakery
Trend
Chocolatiers

Ajastul, kus tarbimiskultuur põimub moe ja elustiilivalikutega, on kõrgmoe ja tippköögi ristumiskohas tekkimas uus trend. Moebrändid süvenevad kulinaarsesse maailma, rajavad kohvikuid, restorane ja kondiitripoode, andes märku maitse ja stiili sulandumisest. 

See lähenemine ei tähenda ainult maitsvate hõrgutiste nautimist; see on strateegiline samm Z-põlvkonna tarbijate võlumiseks ja ümbritsevate brändikogemuste loomiseks. Pagari-, kondiitri- ja šokolaaditööstuse jaoks annab see suund võimaluse kasutada käsitööd ja tarbijaharjumusi uudsel viisil.

Hiljutine koostöö tähtsaimate moemajade ja kulinaarsete suursaavutuste vahel rõhutab seda kasvavat trendi. Briti luksuslik moemaja Burberry – kuulus oma trentšmantlite ja malemustrite poolest – võttis üle Londonis asuva Norman’s Cafe, hommikusöögikoht, kus serveeritakse Briti klassikat. Londoni 2024 aasta moenädalale eelnenud nädalal muudeti söögikoht totaalselt, kasutades Burberry ruudulisi kardinaid ja lauanõusid, millel oli Burberry logoga ratsanik. Menüüs olid näiteks "Thomas Burberry Sandwich": juuretisega leib rostbiifi, mädarõikakreemi ja vesikressiga. 

Burberry Norman’s kohvikus

Louis Vuitton šokolaadid

Pariisis, avas Louis Vuitton kohviku nimega Maxime Frédéric at Louis Vuitton. Kohvik ja šokolaadipood, mis asub luksuslikus hotellis Cheval Blanc Paris. Seal, Maxime Frédéric – 2022. aasta Gault & Millau aasta kondiiter – serveerib saiakesi ja šokolaade, mis on inspireeritud moemaja ikoonilistest motiividest ja trükistest. Mõelge LV monogrammiga šokolaadidele ja küpsetistele, mis on kujundatud nagu nahabrändi ikoonilised lilled. 

Maxime Frédéric at Louis Vuitton

Disainer restoranid pole uued

Toidumaailma suunduvad moemajad pole päris uudsed. Luksusbrändid, nagu Prada, Armani ja Bulgari, olid 20. sajandi lõpus trendi teerajajaks, kui nad avasid oma restoranid ja kohvikud. Mõned kuulsad näited hõlmavad Chaneli koostööd tuntud prantsuse koka Alain Ducasse'iga. Koos avasid nad 2004. aastal Chaneli peakorteris restorani Beige ja Ginzas, Tokyos lipulaeva. Restorani, millel on kaks Michelini tärni, iseloomustab kaasaegne prantsuse köök. Alates 2018. aastast on Gucci koos peakokk Massimo Botturaga avanud üle maailma neli restorani nimega Gucci Osteria. Firenzes, Los Angeleses, Soulis ja Tokyos pakuvad nad Itaalia luksuse maitset roogadega, mis hõlmab endas Gucci nooruslikku energiat. 

Gucci Osteria

Kogemuslik turundus

Kuigi disainer restoran või -kohvik pole uus, on moemajade poolt avatud uute toidupoodide arv viimastel aastatel kasvanud. See on osa kogemuslikust turundusstrateegiast, mille need kaubamärgid on kasutusele võtnud. Kui Dior tegi Pariisis 30 Avenue Montaigne'i peakorteri ümber, ei loonud nad lihtsalt lipulaeva kauplust, vaid sidusid sellega ka muuseumi, restorani, kondiitriäri, Monsieur Diori esialgse kontori ja korteri ööbimiseks. 

Tarbijate ühendamine kaubamärkidega

“Projekti 30 Montaigne üks põnevamaid aspekte on see, et see onrännak läbi brändi sisemise olemuse, mis väljendub iga ruumi arhitektuuri, sisekujunduse ja kogemuste kaudu”, ütleb poe arhitekt. Peter Marino taustapildile. „See ei ole üks idee, vaid pigem läbikäidavad ruumid, mis jutustavad lugu, mis hoiab kliendi Dioriga ühendatuna ja emotsionaalselt seotuna algusest lõpuni.”

Dior’s 30 Avenue Montaigne

Kaasahaaravad brändikogemused

Restoranikülastuse multisensoorsed kogemused on luksusbrändide jaoks ideaalne viis, kuidas fännid saavad proovida oma brändi identiteeti kõigi meeltega. Seal on interjöör, lauanõud, lõhn ja loomulikult maitse. Kõik see võib edasi anda brändi pärandit ja tõsta käsitöö kvaliteeti. Toidu ja moe lähenemine ei tähenda ainult maitsvate hõrgutiste nautimist; see on strateegiline samm tarbijate köitmiseks ja kaasavate brändikogemuste loomiseks

Käsitöö tähistamine

Investeerides toidu esitlemise ja valmistamise kunstilisusesse, arendavad tipptasemel kaubamärgid eksklusiivsuse ja keerukuse tunnet, mis kõlab nõudlike tarbijate seas. Selle trendi keskmes on rõhk viimistlemisele ja tähelepanu detailidele. Moebrändide kureeritud kulinaarsed kogemused peegeldavad nende pühendumust tipptasemele. Koostöö tunnustatud kokkade ja kulinaarsete loometegijatega suurendab neid kogemusi. Mitte väga kaua aega tagasi kutsuti kokkasid uuteks rokkstaarideks, kuid nüüd näivad neist kujunevat uued moeikoonid.    

Tarbijate kulutused

Teine moe ja gastronoomia sulandumist soodustav tegur on tarbijate kulutuste muutus. Inimesed kulutavad tänapäeval suurema osa oma sissetulekust tervisele, külalislahkusele ja einestamisele. Ameerikas kulub umbes 49% tarbijate toidule kulutatavast rahast väljas söömiseks. See muudab äriliselt huvitavaks kehvasti toimivate kaubanduspindade muutmise külalislahkuse kohtadeks – see on ahvatlev samm nende margibrändide jaoks, kes soovivad end positsioneerida elustiilibrändidena. 

Choo Cafe by Jimmy Choo

Brändi mitmekesistamine

Avades kohviku, kondiitriäri või baari, saavad moemajad laiendada oma vaatajaskonda ja mitmekesistada oma tuluvooge. Ja paigutades need müügikohad oma lipulaevadesse, loodavad nad, et tarbijad ostavad ka mõnda toodet. Mõlemal juhul aitavad toidukogemused kaasa klientide lojaalsusele ja aitavad tõsta bränditeadlikkust. Londoni Harrodsi kaubamaja pop-up kohvikud selliste kaubamärkide poolt nagu Jimmy Choo 2022 ja 2023. aasta Prada pakuvad tohutut meediakajastust.

Z-põlvkond juhib trendi

Z-põlvkonna tarbijad on selle suundumuse eriti oluliseks tõukejõuks. Nagu Vogue Businessi artikkel pealkirjastas: ‘Gen Z jaoks on toit uus luksus’. Noored tarbijad on hullunud sotsiaalmeedia esteetika järele ja hindavad autentsust. Vogue'i andmetel on see "tõuganud toidu luksustarbimise esirinda". Digitaalsete põliselanikena otsib Z-põlvkond oma ostuotsustes autentsust, isikupärastamist ja sotsiaalset kinnitust ning kasutab kulinaarseid kogemusi staatuse sümbolite ja kultuurivaluutana. Vogue Businessi läbiviidud uuring tõi välja, et enam kui pooled 16–24-aastastest Teen Vogue, Glamour ja Allure lugejatest USA-s on viimase aasta jooksul ostnud seda, mida nad peavad luksuslikuks toiduks või joogiks.

Kas soovite uurida rohkem näiteid moemajade toidupoodidest?

Heida pilk peale:

Ole esimene, kes saab uutest toidutrendidest teada 

Jagame aastaringselt uusimaid teadmisi tarbijatelt, tulevasi trende pagaritoodetest, kookidest, kondiitritoodetest ning samas ka uusi šokolaadi-ja maitsetrende. Seda kõike saidil Taste Tomorrow.com Liituge meie uudiskirjaga, et olla teistest sammukese ees.

Related Articles