Sõbrapäeva kondiitritoodete inspiratsioon maailma kõige romantilisemast linnast: Pariisist

Magus inspiratsioon armastuse linnast

25 jaan 2024

Artisans
Chocolate
Concepts
Cross-category
Foodservice
Bakery
Patisserie
Valentine's Day
Trend
Hospitality
Chocolatiers
Trend Updates

Sõbrapäev on iga aastane armastuse ja tunnustuse pidu. Maiused ja maiustused on selle päeva lahutamatu osa. Ja kust oleks parem inspiratsiooni otsida kui mitte Pariisist? Kõige romantilisem linn üldse ja mis on koduks maailma kuulsaimatele kondiitritoodetele. Võtke rahulikult ja saage inspiratsiooni oma sõbrapäeva tootearendusteks ja ka hilisemaks !

Numbrid romantika taga

Kui suur asi on siis ikkagi sõbrapäev? Ja mis on selle päritolu? Vaadake mõningaid meie külmi fakte ja arve aasta kõige soojemal ja magusamal päeval.

  • Arvatakse, et nimi "Valentine" viitab märtrina surnud preestri ja/või piiskopi nimele. Paavst Gelasius kuulutas 14. veebruari püha valentinipäevaksjuba 496. aastal. Teised allikad väidavad, et Sõbrapäev on veelgi vanem ja selle juured on Rooma pühal, mis tähistab viljakuse taastumist pärast pikki ja pimedaid talvekuusid. 

  • Sõbrapäeva tähistatakse kõikjal maailmas, Hiinast ja Saudi Araabiast Türgi ja Peruuni. Ipsose 28 riigis läbi viidud uuringu kohaselt tähistab 55% kõigist abielus, partneritest, kihlatud või romantilistes suhetes olevatest täiskasvanutest valentinipäeva.

  • Richard Cadbury mõtles 1860. aastatel oma šokolaadikingituste jaoks välja südamekujulise karbi. Sellest ajast peale on see olnud üldlevinud ja 2024. aastal sama populaarne kui kunagi varem.

  • Ameerika jaemüügiföderatsiooni andmetel kulutasid USA tarbijad 2023. aastal valentinipäeval 25,9 miljardit dollarit. See seab Ameerika tarbijate ostude osas väga kindlale positsioonile.

  • Ghanas tähistatakse valentinipäeva kui riiklikku šokolaadipäeva ja 14. veebruaril saavad inimesed osaleda mitmetel üritustel ja restoranides, kus on erilise päeva puhul teema menüü. Šokolaadipäeva algatas valitsus 2007. aastal turismi edendamiseks.

Inspiratsioon Pariisist

Pariis on mõjuval põhjusel tunnistatud üheks romantilisemaks linnaks maailmas. Oma osa mängivad võluvad tänavad ja puiesteed, kaunis Seine, hiilgava mineviku suursugusus ja hüpnotiseerivalt kaunis keel. Muidugi on Pariis tuntud ka oma suurepäraste kokkade ja kondiitritoodete poolest, kes pidevalt oma eepilisi traditsioone, tehnikaid ja loomingut suurepäraselt valdavad ja uuesti leiutavad.. Ärge ajage nende pikaajalisi traditsioone siiski segi konservatiivsusega! 

Noored ja ambitsioonikad kondiitritooted on täiesti sünkroonis kaasaegsete nõudmiste ja ülemaailmsete mõjudega. Kondiitrite seas on suundumuste hulka lisandunud taimsed kondiitritooted, taasleiutatud klassikud, mis annavad tuntud küpsetistele loomingulise pöörde – ja eksootiliste koostisosade kasutamine lõbusa fusioonloomingu jaoks. Nad viivad kondiitrikunsti peadpööritavatesse kõrgustesse. Kuid ärge muretsege...südamekujud, šokolaad ning roosad ja punased värvitoonid sobivad ka sõbrapäevaks.

 

Otsid sõbrapäevaks inspiratsiooni oma šokolaadi- või kondiitri või pagaritoodete sortimenti? 

Vaadake neid nelja suurepärast kondiitritootdet ja nende kõige romantilisemat loomingut:

Cedric Grolet on kokk ja võib-olla hetke kõige tuntum kondiiter. Ja loomulikult ei suuda ta vastu panna sõbrapäeva erilisele sündmusele, et näidata oma andeid. Eelmisel aastal valis ta valge šokolaadi südame granaatõunaga selle keskmes. Kui valge šokolaadikiht on katki, ilmuvad kergelt jaapanipärase sansho marja magus puuviljane keskosa ja aromaatne granaatõun oma täiuslikus tasakaalus koos magusa valge šokolaadiga.

 

Maison Alephon kuulus Pariisi kondiitriäri, millel on kaks asukohta selles Armastuse linnas. 2023. aastal otsustasid nad mitte šokolaadi kasuks, vaid hoopis teise samaväärse südame "seiskaja": beurre salée kasuks. Südamekujulised koogid täideti selle maitsva karamelliga ja vormiti teistsuguseks, kuid sama vastupandamatuks sõbrapäevakingiks. 

 

Jeffrey Cagnes on andekas kondiiter, kelle hämmastavat loomingut müüakse Pariisis kolmes kohas. Eelmisel sõbrapäeval valisid nad klassikalise punase šokolaadisüdame, kuid hõrgutava üllatusega. Selle 65% tumeda šokolaadi koore all oli peidus maitsev sarapuupähkli/meresoola pralinee ja vaarika vahukomm. See oli meistriteos kergelt mõrkjast tumedast šokolaadist koos pehme pralinee ning koheva ja puuviljase vahukommiga, et võita sellega teie sõbra süda. 

 

Pierre Hermé on üks kuulsamaid kondiitritoodete kaubamärke maailmas, kelle butiigid müüvad hämmastavaid kondiitritooteid sellistes linnades nagu London, Tokyo, Marrakech ja muidugi Pariis. Loomulikult lõid nad ka mitmeid tooteid just sõbrapäevaks. Originaalsuse ja esitusviisi poolest paistis silma kaunis roosa südamik makroonidest ja vaarikatest. Biskviit makrooni pehme ja krõmpsuv väliskülg valmistati roosikreemi ja litšiga ning kombineeriti elegantselt vaarika värske magususega. Tuntud magustoit, mille pärast südant kaotada, oli saadaval ainult 10.–14. veebruarini. 

Related Articles