Uusim heaolurevolutsioon: funktsionaalsete koostisosadega taimsed suupisted

Uusim terviserevolutsioon on suupisted, milles on kombineeritud taimsed koostisosad funktsionaalse toiduga, et tagada ülim tervislik nauding

18 märts 2024

Artisans
Hype & Trend Signal
Retail
Cross-category
Foodservice
Industry
Bakery
Patisserie
Trend
Hospitality
Trend Updates

Kuna nõudlus taimsete toodete järele kasvab jätkuvalt, märkame huvitavat arengut uute taimsete toodete väljatulekul. Tootepakendid on kaetud tervisele kasulike, toitumissoovituste ja jätkusuutlikkuse väidetega. 

Alates toitainetest pakatavatest küpsetistest kuni supertoiduga täidetud šokolaadideni näib olevat veganluse ja funktsionaalse toidu vahel sujuv suhe. See tähendab spetsiifiliste – vaimsete või füüsiliste – tervist tugevdavate omadustega toiduaineid, mida tarbitakse peamiselt sel eesmärgil. Kas liigume tuleviku poole kus mõnulemine, heaolu ja jätkusuutlikkus eksisteerivad koos igal taldrikul? Vaadake lähemalt seda põnevat uut piiri, kus tarbijad paluvad toiduainetööstusel seda kõike neile pakkuda. 

Miks vegan koos funktsionaalsete toitudega on nagu tervislikkuse "taevas sõlmitud liit"

Veganluse ja funktsionaalse toidu sulandumine ei ole hiljutine nähtus. Motivatsioon süüa taimset toitu on kahekordne: seda peetakse tervislikuks ja keskkonnale kasulikuks. Inimesed, kes valivad taimse toitumise, on alati olnud osaliselt ajendatud tervisega seotud kaalutlustest. Meie viimase ülemaailmse Taste Tomorrow tarbijauuringu kohaselt nõustub 58% inimestest, et taimne toit on tervislikum kui loomne toit.

Eriti noored tarbijadhakkavad veganiteks tervisele kasulike mõjude pärast

MIDSS poolt tehtud küsitlus näitas, et eriti Z-põlvkonna esindajad hakkavad veganiks tervisekasu pärast. 52-le protsendile noortest tarbijatest vanuses 12–27 oli see kõige olulisem motivatsioon taimse toitumise kasuks. Neli kümnest Z-põlvkonna veganist arvas, et veganlusel on keskkonnale positiivne mõju, kuid vaid 17% neist ütles, et järgivad toitumist keskkonnakaalutlustel. 

Tervisteadlikud tarbijad valivad taimse ja funktsionaalse toidu

Kuna paljud terviseteadlikud tarbijad kalduvad eelistama taimseid tooteid, on vähem üllatav, et vegan- ja funktsionaalse toidu kategooriad segunevad nüüd juba sageli sujuvalt. Mõtle kasvõi Wellness by Samantha küpsiste peale. Sellise maitsgea küpsised nagu matcha valge krõps ja karamellišokolaad on taimsed, gluteenivabad, adaptogeensed, orgaanilised ja puhta märgistusega. See muudab need ideaalseks "keskpäevase languse vastu võitlemiseks", sest küpsised ei tõsta teie veresuhkrut ega tekita suhkrupohmelli. Väidetavalt annavad adaptogeensed koostisosad nagu maca juur, kogu päeva jooksul püsivat energiat, aitavad keskenduda, parandavad meeleolu, vähendavad ärevust ja suurendavad libiidot. Nii et see on küpsis, mis on tõeliselt edukas kõigis valdkondades! 

 

Tervislikumad snäkid vähema näksimise asemel

Veganluse ja funktsionaalse toidu phisosa on pühendumus heaolu suurendamisele. Taimne toitumine on tuntud oma tervisega seotud eeliste poolest, samas kui funktsionaalsed toidud on loodud pakkuma sihipäraseid tervise eeliseid. Väga kasulik maailmas, kus 62% tarbijatest eelistavad teha tervislikumaid valikuid ega tee järeleandmisi toidutarbimise või suupistete arvu osas, nagu näitas meie uuring 20 000 inimese seas üle maailma. Inimesed tahavad seda kõike, nende toit peab olema ülimaitsev, tervislik nende kehale ja vaimulening vastama nende toitumisnõuetele ja isiklikele väärtustele.

Tervis ja järeleandlikkus ei ole enam polaarsed vastandid

Toidutootjate jaoks on ülioluline tervise ja mõnulemise vahel selle õrna tasakaalu leidmine, kuna maitse on üks peamisi tegureid, mis mõjutab tarbijate valikuid leiva, saiakeste, kookide, kondiitritoodete ja šokolaadi ostmisel. Uued suupisted peavad rahuldama magusaisu, kuid aitama kaasa ka üldisele heaolule. Toto Foods sai sellest ülesandest väga hästi aru. Nende sünnipäeva küpsist vegan valge šokolaadi laastude ja värvilise puistega reklaamitakse kui "pidu teie suus (ja kogu kehas)", sest koostisosad on kasulikud soolestiku tervisele, kuid võivad samuti aidata stabiliseerida teie meeleolu ning parandada jõudlust ja keskendumist. See on lõbus ja nauditav, kuid tarbijad ei pea ennast seda süües süüdi tundma, sest see pakub nii palju kasu tervisele.

Tuleb välja, et saate oma koogi ja võite seda isegi süüa!

Vähemalt nende tarbijate jaoks, kes otsivad toitu, mis mõjub vaimsele tervisele (65% ülemaailmsetest tarbijatest) või neile, kes otsivad toiduaineid, mis kogu päevaks energiat suurendavad (73% ülemaailmsetest tarbijatest). Kuid ka inimestele, kes ihkavad soolestiku jaoks tervisesõbralikke vegan-snäkke või keskendumisele kaasaaitavaid küpsiseid, on saadaval palju võimalusi.

Vaadake neid näiteid:

Amino Balls

Koolikõlbulikud snäkid, mis annavad energiat ilma puhituseta

Amino Balls on snäkk, mis on suunatud hõivatud tarbijatele ja terviseteadlikele vanematele. Sellise maitsega snäkipallid, nagu karamelli macchiato ja šokolaadiküpsise tainas, sisaldavad jälgi kõigist aminohapetest, muutes need tõeliseks valguallikaks.
Konteksti andmiseks: on üheksa tüüpi aminohappeid, mida peame oma toiduga saama. Enamik taimseid valke on siiski mittetäielikud ja neil puudub vähemalt üks asendamatutest aminohapetest. See tähendab, et inimesed peaksid sööma mitmesugust taimset toitu, et tagada oma igapäevase aminohapete vajaduse rahuldamine. Amino Balls snäkipallid on selleks hea lahendus, olles tõeline aminohapete allikas ja samal ajal ka taimne.
Neid reklaamitakse kui kiireid energiatõstjaid või vahepalasid, mis on sobilikud kõigile, pakkudes püsivat energiat ilma puhitust või letargiat põhjustamata. Amino Balls snäkid on gluteenivabad, halal ja kosher sertifikaadiga, vegan ja neil on ka pähklivabad versioonid, tehes sellest snäkist ´koolikindla’ vahepala. 

 

Mindright

Nootropic Superfood proteiini batoonid

Mindright väidab, et nende supertoidu valgubatoonid sisaldavad koostisosi, mis “tõestatult vabastavad vaimse tervise jõu”, nagu antioksüdandid, tervislikud rasvad ja mineraalid. Suuremat keskendumist, paremat tuju ja suuremat produktiivsust lubatakse neile, kes oma aju turgutava igapäevase rutiini osana nende batoone näksivad.  Nende eesmärkide saavutamiseks on Mindright välja töötanud oma +NOOTROPIC SEGU kliiniliselt uuritud koostisosadest, mis on 100% jälgitavad ja testitud.

Enzymedica Digest Gold Fiber+ Küpsised

Terviselisandite ekspertide poolt valmistatud küpsised

Isegi terviselisandite tootjad töötavad praegu välja oma küpsiseid! Need Kiudaine Küpsised, mille valmistajaks on Enzymedica, on taimepõhised ja mõeldud kõhupuhituse leevendamiseks, regulaarsuse edendamiseks ja näljatunde vähendamiseks. Kuid need on kasulikud ka soolestiku tervisele, üldisele meeleolule ja südame tervisele. Iga portsjon sisaldab 5 grammi kiudaineid koos kliiniliselt uuritud probiootikumide ja prebiootikumidega. Kiudainerikkad küpsised on maitsega Mustikas ja Harvest Oats.

Harken

Batoon, milles on sama palju kiudaineid kui 5 tassis lehtkapsas

Harken tõestab, et vegan funktsionaalne toit võib olla palju enamat kui lihtsalt valgubatoonid. Nende enda väljakuulutatud "funktsionaalne kommibatoon" positsioneerib end Snickersi või Marsi konkurendina. 140 kaloriga kiudainerikkad snäkibatoonid koosnevad tahkest karamellist, sametisest nugatist, krõmpsuvatest maapähklitest ja šokolaadist. Nende saladus? Harken ütleb, et see "lisab neisse supertoite, mis toidavad ja küllastavad", nagu datlid, tapiokk ja kaera-piimašokolaad. 

Tarbijate soovide märkamine

Loetletud toodete eeliste hulgas on palju tarbijate peamisi prioriteete seoses küpsetiste tervislikkusega. 

Vastavalt meie viimastele Taste Tomorrow tarbijauuringu andmetele, on tarbijate kolm peamist prioriteeti küpsetiste tervislikkuse osas:

  1. Kõik looduslikud koostisosad - 41%
  2. Hea seedimisele ja soolestiku tervisele - 29%
  3. Hea energia tasakaal - 25% 

Kuid ka need ilmuvad esikümnesse:

  • sobib hästi kehakaalu reguleerimiseks - 20%
  • hea vaimsele tervisele (erksus, stressi leevendamine, lõõgastus) - 18%
  • hea immuunsüsteemi tervisele - 17%
  • taimepõhised tooted - 14%

Kui soovite meelitada ligi tänapäeva tervisele orienteeritud tarbijat, on kõige parem märkida oma uutes tooteväljaannetes mitu linnukest. Näib, et mida rohkem eeliseid, seda parem. Kuigi koostisosade ja eeliste kombinatsioon peab tootes olema mõistlik.

Adaptogeenid, nootroopsed ained ja taimed on šokolaadi kuumimad funktsionaalsed koostisosad

68% tarbijatest tajuvad praegu erinevaid taimi, nagu ürdid, kummel ja kaneel, šokolaadi tervisliku lisandina – 2021. aastal oli see arv vaid 53%. Huvitav, mis vahe on adaptogeenidel, nootroopidel ja taimedel? Ja kuidas šokolaadibrändid neid oma toodetesse lisavad? Sukelduge šokolaadi kategooriasse, kus nauding kohtub jõudlusega.

Related Articles