Puratos uuendab pakendeid paremaks kliendikogemuseks ja parema planeedi nimel

1 veebr 2023

Blog

Ülemaailmse toiduainetööstuse toorainete ja lahenduste ühe juhtiva pakkujana oleme Puratoses pühendunud jätkusuutlikkusele ja vastutustundlikele äritavadele. Töötame kõvasti selle nimel, et vähendada oma toodete ja organisatsiooni kui terviku keskkonnajalajälge.

Kooskõlas meie eesmärkidega saavutada ülemaailmselt aastaks 2030 null-prügi-prügimäele ettevõtteks, astume me konkreetseid samme vähendada ühekordselt kasutatava plasti kogust meie tegevuses, taaskasutada neid pakendeid mida on vähegi võimalik ja muuta kõik pakendid täelikult ümbertöödeldavateks aastaks 2025. Kolm R-tähte (reuse, reduce, recyclable) on meie jäätmetekke vähendamise jõupingutuste aluseks. 

Osana sellest ettevõtmisest võtame kasutusele pakendite ümberkujundamise ja teeme olulisi edusamme teekonnal jäätmevaba tuleviku poole. 

SAMMUD TAASKASUTATAVATE PAKENDITE SUUNAS

Järgides tunnustatud rahvusvaheliste kaubandusorganisatsioonide ja säästva pakendi valdkonna mõtteliidrite (nt RecyClass, Ceflex ja 4evergreen) juhiseid, astume suure sammu edasi ja muudame oma tootepakendite disaini, muutes need jätkusuutlikumaks ja meie kliendi jaoks mugavamaks.

Kuigi paljud meie toodete pakenditüübid on juba taaskasutatavad, näiteks ämbrid, mida kasutatakse meie šokolaadiglasuuri- ja puuviljatäidistele, teeme ka teistes pakenditüüpides mitmesuguseid muudatusi ja muudame need ümbertöödeldavateks.

  • Üleminek ümbertöödeldavatele materjalidele

Paljud meie tooted nagu Belcolade, Smoobees, Softgrain ja teised on saadaval paindlikes kilekottides ja kottides. Täiustame neid pakendeid, et need koosneks varasema kombineeritud materjalidega pakendite asemel ühest ainsast (monomaterjal). Sellel on suur eelis: seda saab hõlpsamini ringlusse võtta kuna seda saab tõhusamalt sorteerida ja töödelda, vähendades prügilatesse ladestavaid jäätmeid ja vähendades meie toodete keskkonnamõju. Lisaks võib ringlussevõtt meie klientide jaoks olla tasuvam.

  • Uus kujundus - ümbertöötlemise lihtsust ja kliendi mugavust silmas pidades

Mis puutub paljude pagaritoodete segude ja parendajate jaoks kasutatavatesse pulbrikottidesse, siis uus pakend on nutikalt kujundatud nii, et paberi- ja polüetüleenikihte on lihtne üksteisest eraldada, võimaldades hõlpsat ringlussevõttu. See tagab, et meie tooted säilitavad toiduohutuse ja tootmise kõrge taseme, olles samal ajal jätkusuutlikud. 

JÄTKUSUUTLIK TOOTMISPROTSESS & TOORMATERJAL, ÜHTNE DISAIN

Meie uued pakendid toodetakse ka jätkusuutlikumal viisil, kasutades vähem kemikaale ja energiat ja tehakse sertifitseeritud jätkusuutlikest toormaterjalidest kus vähegi võimalik. Näiteks nagu FSC-sertifikaadiga paber, kui tegemist on meie laialdaselt kasutatavate pulbrikottide pakenditega.

Arendame oma pakendeid nii, et need järgiksid ühtset disaini, millel on planeedile mitmeid eeliseid: 100% pleegitamata paber, ühevärviline print, kuni 70% väiksem tindikasutus, väiksem energiakulu ja vähendatud jäätmed. Need ja paljud muud muudatused vähendavad oluliselt meie toodete keskkonnajalajälge, aidates teil – meie klientidel – parandada oma jätkusuutlikkuse krediiti. 

FUNKTSIONAALNE INNOVATSIOON

Kuid me ei unustanud ka funktsionaalsust. Meie uus pakend sisaldab selliseid funktsioone nagu kergesti avatav toiduohutussüsteem mis on kasutusel pulbripõhiste toodete kottides. See aitab tagada hügieeni toiduainete töötlemise keskkondades, hoiab ära saastumise koti avamisel ja vähendab toidujäätmete teket. Meie kotitaoline pakend kavandatakse selle ideega, et seda oleks lihtne alustele virnastada ilma täiendavat lainepapist pakendit kasutamata ja oleks lihtne täielikult tühjendada, mis omakorda vähendab ka toidujäätmeid.

Paljud meie tooted nagu Sproutgrain, Smoobees ja Cubease on juba saadaval selles funktsionaalses ja jätkusuutlikus pakendis. Seda uuendust laiendatakse veelgi teistele toodetele, mis omakorda viib meid meie jätkusuutlikkuse eesmärkide saavutamisele sammuksese lähemale.

JUHIME MUUTUST OMA PAKENDITES VEELGI KAUGEMALE

  • Hakkame kasutama pleegitamata ja ümbertöödeldavaid pakendeid

Et aidata oma klientidel veelgi vähendada oma toodete keskkonnajalajälge, muudame ka oma teise kihi pakendid. Meie tooted tarnitakse peagi pleegitamata paberist kastides, mis on välja töötatud õmbertöödeldud paberimassist ja- on vähendatud tindikuluga.

  • Vastupidavate korduvkasutatavate esemete jõud

Samuti mõistame nii sissetuleva kui ka väljamineva sekundaarse pakendi puhul selle materjali tähtsust. Oluline on kasutada ühekordse äravisatava pakendi asemel kauakestvaid taaskasutatavaid pakke- ja ladustamismaterjale. Seda rakendame me paljudel turgudel üle maailma. Pärast meie toodete kättesaamist kindlas, mugavas ja ohutus pakendis tagastatakse need ringlusse uuesti kasutamiseks. Korduvkasutatavate pakendite tootmiseks on vaja vähem toorainet ja see vähendab CO2 heitkoguseid ja meie üldist keskkonnamõju, luues tasakaalu säästlikkuse ja teie kasutajamugavuse vahel. 

PURATOS ON JÄTKUSUUTLIKU PAKENDI OSAS JUHTIVAL POSITSIOONIL

Puratoses astume suuri samme jätkusuutliku pakendi suunas, keskendudes nii keskkonnale kui ka klientide mugavusele. Meie pühendumus muuta kõik meie pakkematerjalid aastaks 2025 täielikult ringlussevõetavateks või taaskasutatavateks näitab meie pühendumust jätkusuutlikkusele ja vastutustundlikele äritavadele.

Kutsume oma kliente siiralt üles utiliseerima meie tootepakendeid vastavalt kohalikele sorteerimisreeglitele ja nõuetele. Liigutagem planeeti koos edasi, vähendades jäätmete kogust, taaskasutades ja ümbertöödeldes nii palju kui võimalik!