Vastutustundlik hankimine

Meie Puratoses teame, et vastutustundlik hankimine on eetilise kaubanduse üks põhiomadusi ja tarbijal on õigus huvi tunda selles vastu, kust tema toit tuleb, kuidas see on toodetud ja hangitud. Seepärast on ülioluline teha koostööd ja suhelda avameelselt meie tarneahelas osalevate inimestega.

Meie eesmärgid

Ettevõttena, kes püüab alati hankida vastutustundlikult, on meil kaks peamist eesmärki:

·         eelistada tooraineid, pakendeid, seadmeid ja teenuseid, mis on loodushoidlikud, ühiskonnale kasulikud ja loovad kasutustsükli jooksul suuremat väärtust

·         eelistada tarnijaid, kes jagavad meie ettekujutust jätkusuutlikkuse kohta ja kes töötavad jätkusuutlikuma tarneahela nimel.

Cacao-Trace

Cacao-Trace on Puratose jätkusuutlik kakaoprogramm, mis on pühendatud vahetule koostööle kakaokasvatajatega, et tagada keskkonnasäästlik ja jätkusuutlik kakaotootmine. Programmil on oma sertifitseerimise kord, sealhulgas iga-aastane sõltumatu kolmanda osapoole audit. Programmi rakendatakse praegu Vietnamis ja Elevandiluurannikul ning varsti ka teistes  Lääne-Aafrika ja Kagu-Aasia riikides.

SEDEX

Puratos kuulub organisatsiooni SEDEX (Supplier Ethical Data Exchange), mis on ülemaailmsete tarneahelate vastutustundlikumaks ja eetilisemaks muutmisele pühendunud vabaühendus.

RSPO

Puratos on Säästliku Palmiõli Ümarlaua (Roundtable for Sustainable Palm Oil, RSPO) liige. See on ainus ülemaailmne palmiõli tarneahela sertifitseerimise süsteem. Hetkel on meil 20 RSPO sertifikaadiga tehast Euroopas, Ameerika Ühendriikides ja Austraalias ning lähiajal on neid lisandumas.