Tervislik toitumine on tugeva immuunsüsteemi nurgakiviks

Praeguses olukorras on inimesed kogu maailmas muutunud järjest rohkem terviseteadlikumaks. Rohkem kui kunagi varem on tervis muutunud inimeste esimeseks rikkuseks.

Immuunsüsteemi tugevdamine on paljude tarbijate jaoks muutunud esmatähtsaks. Puratose missiooniks on olla teie usaldusväärseks innovatsioonipartneriks, pakkumaks teile alati parimaid koostisosi tervislike ja maitsvate toodete küpsetamiseks tarbijatele üle kogu maailma. See on ka põhjus, miks oleme otsustanud immuunsüsteemi teema esiplaanile seada.

Immuunsussüsteemist arusaamine

Lihtsamalt öeldes on immuunsussüsteem meie keha kaitsemehhanism. See on elundite, rakkude ja molekulide võrk, mis mitte ainult ei võitle nakkustega nende esinemise korral, vaid nii-öelda peab ülevaadet ka kõikidest mikroobidest, mille keha on kunagi alistanud. Seega on immuunsüsteemil võime mikroobe kiiresti ära tunda ja hävitada, kui need peaksid uuesti kehasse sattuma. Kui see juhtub, saame räägime immuunsusest konkreetse viiruse või bakteri vastu. Seega pole ime, et inimesed otsivad võimalusi selle hämmastava kaitsemehhanismi tugevdamiseks.

Imerohtu ei ole olemas 

Vaatamata levinud väärarusaamale, ei ole praegu veenvaid tõendeid selle kohta, et mis tahes toit või toitumisharjumused võiksid meie immuunsussüsteemi "turgutada" ja aidata meil haigusi ennetada või ravida [1].

Hiljuti on seda avaldust rõhutanud mitmed valitsusasutused, kes hoiatavad eksitavate või isegi teaduslikult põhjendamatute immuunsussüsteemiga seotud väidete eest.

Teie lõpptoode on meie lähtepunkt

Usaldusväärsete innovatsioonipartneritena on meie soov enda kliente ja tarbijaid saata tervel sellel teekonnal: me mitte ainult ei müü erinevaid koostisosi, vaid pakume teile täielikku lahendust, mida me kutsume “valmis toote lähenemiseks”.

Sel põhjusel ja kooskõlas WHO tervisliku toitumise soovitustega reklaamime me valmistooteid, mis vastavad vähemalt ühele järgmistest kohalike eeskirjadega kinnitatud toitumisväidetest.

Samuti on teada, et mitmed mikrotoitained (nagu vask, folaat, raud, seleen, tsink ja vitamiinid A, B6, B12, C ja D) mängivad olulist rolli meie immuunsussüsteemis. Meie omalt poolt pakume oma klientidele välja selliseid toitaineid sisaldavaid lahendusi. Kvaliteetne ja tervislik toitumine on tugeva immuunsussüsteemi nurgakiviks.

Aga kondiitri- ja šokolaaditooted?

Puratos usub, et kõik toidutüübid sobivad tasakaalustatud toitumisse, isegi sellised tooted nagu kondiitritooted, mis on energiarohked ja mida tarbitakse hedoonilise impulsi järgselt.

Puratos soovib pakkuda tarbijatele võimalikult täpset ja põhjalikku teavet. Kondiitri- ja šokolaaditooteid tuleks tarbida mõõdukalt ja tasakaalustatud. Just nendel põhjustel otsustame reklaamida ainult neid Puratose kondiitritooteid, mis esindavad traditsioonilistele retseptidele hoopis tervislikumaid alternatiive ja aitavad tarbijatel teha läbimõelduid valikuid.

 

Seos toitumise ja immuunsussüsteemi vahel

Sellegipoolest mängib tervislik toitumine hästitoimiva immuunsussüsteemi toetamisel olulist rolli. Oluline on mõista, et teadaolevalt asub meie soolestikus ligikaudu 70% immuunrakkudest [2]. Nende rakkude efektiivsus on omakorda seotud toiduga mida me sööme. Seega võime öelda, et tervislik toitumine on tugeva immuunsussüsteemi nurgakiviks.

Maailma Terviseorganisatsioon (WHO) on mitmete aastate jooksul rõhutanud: tervislik toitumine on tervisliku eluviisi üks peamisi toetajaid, mis muudab paremaks kõiki kehafunktsioone, sealhulgas immuunsust. Tervislik toitumine on tugeva tervise jaoks ülioluline, eriti neil aegadel, kui immuunsussüsteem peab võitlema erinevate haigustega [3] [4]. Järgnevalt on WHO välja toonud mõned soovitused tervisliku toitumise osas[1] [5] [6]:

  • Tarbi igas päevas vähemalt 400 g (st vähemalt 5 portsjonit) puu- ja köögivilju ning palju täisteratooteid.
  • Piira soola tarbimist.
  • Piirata suhkru tarbimist.
  • Piira rasva tarbimist.

[1] Vighi, G., et al. "Allergy and the gastrointestinal system." Clinical & Experimental Immunology 153 (2008): 3-6.
[2] www.who.int › default-source › covid-19-and-ncds---final---corr
[3] http://www.fao.org/3/ca8380en/CA8380EN.pdf
[4] http://www.euro.who.int/en/health-topics/health-emergencies/coronavirus-covid-19/novel-coronavirus-2019-ncov-technical-guidance/food-and-nutrition-tips-during-self-quarantine#food-buys
[5] https://www.who.int/news-room/fact-sheets/detail/healthy-diet

Leib kui osa lahendusest

Ehkki söömisharjumused on kogu maailmas erinevad, võib paljudes riikides pagaritoodete kategooriasse kuuluvaid tooteid pidada põhitoiduks, kuna neid tarbitakse peaaegu iga päev ning on oluliseks panustajaks päevas tarbitavatest toitainetest. Tarbijate teadlikkuse ja tarbimissageduse tõttu mängivad need tooted igapäevase toitumise üldises tervislikkuses peamist rolli ja võivad aidata tarbijatel täita peamisi igapäevaseid toitumisvajadusi, näiteks kiudainevajadust.

Puratose pagaritoodete lahendused võimaldavad küpsetada maitsvaid tervislikke kiudainerikkaid leibu. Inspiratsioonina jagame uhkusega neid maitsvaid retsepte, mis võiksid aidata tarbijatel tõsta oma toitumise kvaliteeti.

Tutvu ka teiste artiklitega seoses COVID-19-ga: