Puratos alustab Côte d’Ivoire’is šokolaadi tootmist

CHOCOLANTÉ: PURATOS’ FIRST CHOCOLATE MADE IN CÔTE D’IVOIRE

Ülemaailmne pagari-, kondiitri- ja šokolaaditoodete pakkuja Puratos lõi veidi enam kui aasta tagasi Aafrika mandril neli uut tütarettevõtet, sealhulgas Puratos Côte d’Ivoire’i.

Meie pühendumus lokaalse kohaloleku tugevdamisele saavutab uue teetähise Puratose esimese Côte d'Ivoire'is valmistatud šokolaadi turuletoomisega.

CHOCOLANTÉ: PURATOSE ESIMENE CÔTE D’IVOIRE’IS VALMISTATUD ŠOKOLAAD

Alates 1988. aastast toodab Puratos Belgias šokolaadi kaubamärgi Belcolade all, samuti Põhja-Ameerikas, Lõuna-Ameerikas, Aasias ning alates 2021. aasta juulist Aafrikas kaubamärgi Chocolanté all. Côte d’Ivoire on maailma esimene kakaoubade tootja. Toodetud 100% Elevandiluuranniku ubadest, mis on kääritatud ja töödeldud San Pedro piirkonnas, 300 km Abidjanist läänes, saab uus Chocolanté kasu just tänu põllumeeste ja šokolaadi heale lõimumisele. Chocolanté šokolaadi hakatakse müüma nii Côte d’Ivoire’is kui ka eksportima teistesse Aafrika riikidesse.

„Olen uhke, et olen tunnistajaks Puratose esimese šokolaaditootmise käivitamisele Aafrika mandril koos Côte d’Ivoire’i Chocolanté’ga. Kohalike kogukondadega kõrvuti töötades toodame võrratut valikut šokolaadidest, millel on Cacao-Trace'i sertifikaat ning mille eesmärgiks on parandada kakaokasvatajate elutingimusi,“ kommenteerib Edouard Pot, Puratose arenevate turgude piirkondlik direktor Aasias ja Vaikses ookeanis, Lähis-idas ja Aafrikas.

  CACAO-TRACE: ÜHESKOOS KAKAO JA ŠOKOLAADI PAREMA TULEVIKU NIMEL

Kogu maailmas sõltub ligi 50 miljoni inimese toimetulek kakaost. Keskmiselt teenivad kakaokasvatajad vähem kui 2 eurot päevas, mis jääb allapoole vaesuspiiri. Programm Cacao-Trace koolitab põllumehi ja aitab neil toota kõrge kvaliteediga kakaoube, suurendades nende tulusid kõrgema hinnataseme ja 0,10 eurose šokolaadiboonuse kaudu ühe kilo šokolaadi kohta, mis lisandub tavapärasele hinnale. Tänasel päeval annavad lisatasu ja šokolaadiboonus kokku juurde 3–4 lisakuu palga. Alates selle loomisest 2014. aastal Puratose poolt on Cacao-Trace programm tegev paljudes riikides üle maailma ning selle eesmärk on suurendada positiivset sotsiaalset ja keskkondlikku mõju kakao tarneahelale. Cacao-Trace mõjutab positiivselt ka San Pedro piirkonna põllumeeste kogukondi. Põllumajandustootjad ei saa mitte ainult Cacao-Trace'i standarditele vastavate kakaoubade eest lisatasu, vaid ainulaadsete šokolaadiboonuste sarnaste programmide kaudu on juba rahastatud mitmeid projekte, mis hõlmavad näiteks 500 haridusstipendiumi andmist talupidajate lastele ning 3 veejaama, 2 kooli ja 1 täielikult varustatud sünnitusmaja ehitamist.

Puratos on tugevalt pühendunud kakao säästvale hankimisele, tehes pidevaid jõupingutusi kakao kasvatamisega seotud metsade hävitamise lõpetamiseks ja kakaokasvatajate kõrgema elatise poole püüdlemiseks. Aastaks 2030 on 100% Puratos Groupi kakaopõhistest koostisosadest hangitud jätkusuutlikult ning 30% nendest Cacao-Trace programmi kaudu.

Puratos lõpetas hiljuti 1 miljardi euro suuruse rahastamise erainvestorite rühmalt, sealhulgas Baringsilt kui juhtivinvestorilt. Esimest osa finantseeringust kasutatakse programmi Cacao-Trace tegevuse laiendamiseks.