Kuidas valmistada ja pakkida kooke selliselt, et need säiliksid kauem värskena?

Kogu maailmas on värskus ja toiduohutus tarbijate jaoks üliolulise tähtsusega. Inimesed proovivad külastada vähem poode ja ühtlasi veeta ka vähem aega kauplustes. Lisaks on inimesed hakanud varuma rohkem teatud tooteid. Toiduohutuse huvides on tarbijad üha rohkem hakanud huvituma pakendatud kookidest. Seetõttu oleme kokku kogunud mõned näpunäited ja nipid, mis aitavad teil anda oma kookidele pikema säilivusaja. See võimaldab teil rahuldada tarbijate muutuvaid vajadusi, pakkudes samas suuremat paindlikkust oma tootmisgraafikus.

Näpunäited, kuidas saavutada kookidel pikem säilivusaeg

Teie koogi säilivusaega mõjutavad 3 peamist komponenti:

  • hügieenitingimused,
  • retseptis kasutatud koostisosad,
  • pakendamine.

1. Hügieen

Ehkki hügieenistandardid on tõenäoliselt juba osa teie tavapärastest tavadest, on see hea aeg nende tavade tugevdamiseks (ja hoidmiseks). Uurige seda teemat lähemalt sellest artiklist: Hügieeni seadmine pagariäri prioriteediks

2. Retsept

Valige koogi retsept, mis säilitab aja jooksul niiske tekstuuri. Satin Moist Cake säilitab teie toote tekstuuri alates 1. päevast tänu meie ensümaatilistele lahustele, ACTI-Freshi sees. Valige täidis, millel on kontrollitud aktiivsus vees. See piirab vee imamise koogitainasse ja aeglustab mikroobide kasvu. Cremfil Classic ja Topfil on ideaalsed lahendused, kui soovite hoida oma kooki värskena ühe nädala või kauem. Lisaks annab täidise kasutamine enne küpsetamist lisakaitse toiduohutuse ja säilivuse osas. Nii Cremfil Classic kui ka Vivafil pakuvad küpsetamisel suurt stabiilsust - vee aurustumine küpsetamise ajal on piiratud. Niiskuse säilitamiseks ja koogi pehmuse kaitsmiseks vähendage küpsetamise ja jahutamise aega.

3. Pakendamine

  • Koogi optimaalse säilimisaja tagamiseks pakkige kook, kui selle temperatuur on maksimaalselt 30 °C. Nii väldite toote kuivamist, mis mõjutab otseselt koogi tekstuuri. Pakkides koogi temperatuuril alla 30 °C vähendab see kondenseerumist ja aeglustab mikroobide kasvu.
  • Valige hermeetiline pakend. Valige pigem plastikpakend kui paber, kuna see hoiab tootes vett paremini.
  • Toote pakendamisel kontrollige kohalikke märgistamissoovitusi.

Lisateave

Säilivusaja pikendamine on püüe muuta toit pikemaks ajaks ohutuks, säilitades selle esialgse kvaliteedi, tekstuuri ja värskuse. Toodete säilivusaja pikendamiseks võib kasutada erinevaid koostisosi ja protsesse. Kui tekib lisaküsimusi, võtke julgesti ühendust Puratose müügiesindajatega!