Leivakunsti ühendamine kõhu tervist arendava kunstiga

10 juuni 2021

Soolestiku tervise teema on pagaritööstustes kiiresti veelgi paremat mõistmist omandamas ja see teema on muutunud järjest olulisemaks. Mida võib oodata järgmise põlvkonna Happy Gut leibadest? Puratos investeerib soolestiku terviseuuringutesse ja teeb koostööd nii lühi- kui pikaajaliselt erinevate projektidega, et tuua turule kvaliteetseid soolesõbralikke koostisosi. Seega kindlasti soovitame olla kursis Happy Gut leivasarja uuringute ja tulevikuvõimalustega.

Alustage päeva korraliku hommikusöögiga ja tunnete koheselt mõju oma kehale. Me mõjutame oma tervist sellega, mida sööme, eriti kui see mõjutab soolestikku positiivselt. Kuid selle "kõhutunde" mõõtmine ja optimeerimine on tohutu väljakutse. Et paremini mõista leiva mõju meie soolestiku tervisele, on Puratos ja koos erinevate partnerülikoolidega investeerinud erinevatesse tippklassi tehnoloogiatesse. Kohtusime maailmakuulsa mikrobioloogi professor Marco Gobbettiga, et arutada kõige uuemaid teadmisi leiva ja soolestiku tervise kohta

Kõhutunde uurimine

Gobbetti meeskond töötab üle terve maailma ja nad teevad koostööd Puratose ja teiste teadlastega, et uurida kääritamise mõju tänapäeva leibadele. Nagu Gobbetti ütleb: “Meie laborites - Bolzano Noi Tech Parkis - on meil võime kõike kääritada.” Üha enam on tähelepanu keskpunktis kääritamise ja ensüümide positiivne mõju soolestiku tervisele.

Professor Marco Gobbetti töötab uhiuue simulaatoriga, mis modelleerib inimese soolestikku, seda nimetatakse SHIME-ks. Nagu Gobbetti selgitab, „See seade suudab reprodutseerida peaaegu samu tingimusi nagu on inimese soolestikus, aga selle eelisega, et jälgitakse kõiki tingimusi. Selle abil saate standardsetes tingimustes uurida teatud toitumisharjumuste, toitainete või toidu mõju. "

See üksikasjalik uurimus inimese mikrobioomi rolli ja mitmekesisuse kohta muudab radikaalselt seda, kuidas mõtleme bakterite ja leiva kääritamise kohta. "Praegu kasutame seda seadet, et võrrelda juuretisega leiva paremat seeduvust pagaripärmi leiva ja kemikaaliga hapendatud leiva vahel. Loodame näha, kuidas juuretis võib mõjutada inimeste soolestiku mikrobioomi mitmekesisust ja funktsionaalsust.”

Edasised uuringud on näidanud, et juuretis ja ensümaatilised kääritused mõjutavad otseselt soolestikus leiduvate leibiootiliste ühendite (näiteks kiud) tüüpi ja kogust. Need ühendid aitavad soolestiku mikrobioomil säilitada tervislikku tasakaalu mõjutades positiivselt immuunvastust ja ühtlasi pärsivad patogeensete bakterite kasvu. 1, 2

Kõige maitsavad kõhu heaoluga arvestavad leivad

Ühtse leiva terviku moodustavad lõhn, terade tervislikkus ja värske puru maitse. On selge, et tervis ja söögiisu käivad käsikäes. Kuid näiteks kiudainete taseme tõstmisel avaldab see mõju omakorda mõnu nii maitsele kui ka tekstuurile. Nagu Gobbetti selgitab: „Soovitatakse rohkem tarbida kiudaineid, mis omakorda aga võivad vähendab leiva omadusi.“

Tarbijad on unikaalse maitsega juuretist pikka aega tajunud soolestikusõbraliku lisana oma toitumisel. Nüüd näib, et arusaamad ja teadus on ideaalses kooskõlas. “On leitud viis juuretise kääritamisel, mis omakorda suurendab kiudude kättesaadavust ja sensoorseid omadusi, võimaldades inimestel suurendada seda tüüpi küpsetiste tarbimist." Selgitab Gobbetti.

Nii teadlased kui ka pagarid kogunevad Puratose Sourdough'i raamatukokku, mis on ainus omataoline maailmas, et avastada traditsiooniliste käärituskultuuride tervisepotentsiaali. Kääritamise juurte ühendamisel prebiootikumide teadusega võime kinnitada, et leiva tulevik peitub hoopiski minevikus.

Kas Puratose teadusuuringud viivad uute lahendusteni, mis muudavad Sinu kõhu õnnelikuks?

Puratos töötab projektide kallal, mis toovad turule kvaliteetseid soolesõbralikke koostisosi. Sealjuures on oluline osa tervislikkusel, maitsel ja tekstuuril. Puratos töötab ensüümide ja juuretisel põhinevate uuenduste kallal, et luua Happy Guti lähenemisviisiga rohkem kiudaineid leivas.

Meil on kogemusi üke 100-aasta ja seetõttu ei lakka Puratose meekond mitte kunagi uurimast, mõtlemast ja avastamast uusi võimalusi, kuidas saaks tarbijate poolt armastatud koostisosi maksimaalselt ära kasutada. Selle eesmärk on omakorda aidata meie klientidel oma ärisid laiendada, muutes tervisliku ja tasakaalustatud toidu tarbijatele kättesaadavaks maitsvamate Happy Gut leibade abil.

  1. Cloetens, L. 2019. https://lirias.kuleuven.be/1758429?limo=0
  2. Korakli, M. et al. Journal of Applied Microbiology 92.5 (2002): 958-965.