Loome üheskoos pagari-, kondiitri- ja šokolaaditööstusele jätkusuutlikuma tuleviku.

29 jaan 2023

Our Commitments
Commitments
Commitments
Blog

Pole saladus, et meie maa kannatab. Meie toidusüsteemid ja kasutatavad protsessid võivad aidata vähendada igaühe mõju planeedile. 

Umbes veerand kasvuhoonegaaside heitkogustest on seotud toiduga1. Puratoses oleme alati teadnud, et toidul on erakordne jõud. Tahame tagada, et kasutame seda jõudu õigesti – viisil, mis toob kasu nii inimestele kui ka meie planeedile. 

Allikas: WWF

On tõsi, et igaüks saab oma jätkusuutliku toiduvaliku kaudu kliimamuutusi vähendada. Toiduainetööstuse innovaatoritena võtame oma kohuseks pakkuda teile ja teie klientidele jätkusuutlikke lahendusi ja täielikku läbipaistvust toorainete päritolu kohta, et tagada meie planeedi edasiviimine ja parem, jätkusuutlikum tulevik.

Meie Taste Tomorrow uurimus tõi välja, et keskmiselt 57% tarbijatest üle maailma nõustuvad sellega, et taimepõhisel toidul on positiivne mõju meie planeedile ja alates 2021 aastast, ostavad 64% inimestest taimepõhist toitu, aastal 2018 oli see 32%. Lisaks sellele, 70% inimestest on huvitatud ka jätkusuutlikust pakendist.

On selge, et tarbijad otsivad ise omalt poolt võimalusi keskkonnamõju vähendamiseks ning jätkusuutlike materjalide ja toidu sobitamise oma ellu. Jätkusuutliku arenguga ei edenda te mitte ainult tavasid, mis on kasulikud meie planeedile, vaid täidate ühtlasi ka tarbijate soove ja vajadusi.

Pakume alternatiivseid koostisosi, millel on väiksem keskkonnamõju

Aitame teil mõõta teie toote keskkonnajalajälge, et teie ja teie kliendid saaksid teha jätkusuutlikumaid ostuotsuseid. 

Kasutame LCA meetodit, et mõõta toote keskkonnajalajälge kogu selle elutsükli jooksul alates kõigi toorainete ja ressursside hankimisest kuni toote eluea lõpuni.

See mitte ainult ei rahusta teid müüdavate toodete osas, vaid on kinnituseks ka teie klientidele ja annab neile üksikasjalikku teavet ostetud toidu kohta.

Meie Taste Tomorrow uuring avastas, et kliendid tahavad teada, kust nende toit pärineb ja kus seda tehakse.Sama uurimus kinnitas, et 90% inimestest loevad toote pakendil olevat infot. Seda teavet oma klientidele pakkudes pakute neile ka meelerahu ja näitate, et hoolite. 

Meie Plant Forward taimepõhine tootevalik, muna ja või asendajad pakuvad teie klientide meelisretseptide jaoks taimseid alternatiive ja võimalust vähendada nii teie enda kui ka nende süsiniku jalajälge. 

Pärast tarbijanõudluse muutumist ja soovist veelgi suurendada oma pühendumist parema planeedi loomisele, tõime turule oma “Plant Forwardi” tooted. Meie LCA uuringud on tõestanud, et nendel alternatiivsetel koostisosadel on palju väiksem keskkonnamõju.  

●      Sunset Glaze, meie munamäärde alternatiiv, mille mõju keskkonnale on 2,5 korda väiksem kui munade kasutamisel.

●      Ambiante, meie piimavaba kate/kreem, on näidanud u 2.2 korda väiksemat keskkonna jalajälge võrreldes piima sisaldava katte/kreemiga.

●      Belcolade Selection M. Plant-Based Cacao-Trace, meie taimepõhine šokolaad, vähendab keskkonnamõju 13%.

●      Mimetic, meie spetsiaalne rasva- ja või alternatiiv on keskkonnamõju poolest 3 korda väiksem kui piimavõi. Vaadates seda perspektiivi, säästetakse üks tonn CO2 iga Mimeticu abil toodetud sarvesaia tonni kohta. 

Allolev graafika näitab kuidas saame hinnata, mõista ja vähendada oma mõju, pakkudes uuenduslikke lahendusi: 

Maitses või kvaliteedis järeleandmisi tegemata on need lihtsad vahetused positiivse homse jaoks ning samas saame pakkuda juhiseid, tuge ja retsepti detaile, mis aitavad teil seda vahetust juba täna sisse viia. 

Aitame teil pakkuda oma kliendile läbipaistvat tarneahelat

Teame, et tarbijad tunnevad huvi selle vastu, kust nende toit pärineb, kuidas seda toodetakse ja mil viisil see on hangitud, ja seda õigustatult. Sama oluline on see ka meile. 

Kvaliteetsete toodete valmistamiseks hangime tooraineid üle maailma. Oleme teadlikud ülemaailmsest nõudlusest nende järele ning survest, mida see võib avaldada keskkonnale ja kogukondadele, mistõttu teeme kõik endast oleneva, et pidada avatud dialoogi meie tarneahelas osalejatega, et tagada vastutustundlik hange.

Meie jaoks on hädavajalik, et kogu meie tarneahelal oleksid samad eetilised standardid, et saaksime anda teile garantii, et tootmis- ja hankeprotsess on olnud tõeliselt vastutustundlik. Seda garantiid saame pakkuda digitaalse jälgitavuse kaudu, mida saate tarbijatega jagada. Kui see jälgitavus on saadaval, on teie otsustada, kuidas te seda teavet esitate ja jagate. Mõned meie kliendid lisavad oma valmistoodetele QR-koodi, mis juhib tarbijad toote päritolu juurde. Samuti võib see anda teavet põllumehe kohta, kes koristas esimese kakaooa või esimese õuna, meie partnerluse kohta nende talunikega ja meie panusest nende kogukonda, võimaldades tarbijatel näha kogu lugu selle toote kohta, mida nad soovivad osta. Lõppude lõpuks on igal toorainel oma lugu ja me teeme selle narratiivi kättesaadavaks. 

Lisateavet meie lubadusest vastutustundliku hankimise kohta ja konkreetsetest toorainetest saate lugeda siit. 

Võtame oma seisukohta jätkusuutlikkusest tõsiselt ja jätkame oma uuenduslikku lähenemist, et meie planeeti edasi kestaks. Me ei karda oma klientidele ja nende klientidele positiivset mõju avaldada. Teame, et meie protsesside ja toodete täiustused mõjutavad otseselt meie klientide valmistoodete jätkusuutlikke omadusi, võimaldades neil kiirendada oma ambitsioone selles vallas ja näidata klientidele käegakatsutavalt oma jätkusuutlikkust. 

Lubage meil ennast aidata ja loome koos jätkusuutlikuma tuleviku.