Kiudainepuuduse ületamine: täisteratoodete abil toiteväärtuse suurendamine pagaritoodetes

21 juuni 2024

Kas teate, et paljudes riikides vastab ainult 10% või vähem inimesi soovitatavale kiudainete tarbimise tasemele?[1] See toob esile olulise puudujäägi, mida tuleb lahendada! Õnneks tarbijate nõudlus kiudainerikaste toodete järele kasvab nende arvukate tervisega seotud eeliste tõttu, kusjuures enamik maailma tarbijaid tunnistab kiudainete positiivset mõju seedimisele.[2] Seetõttu on ideaalne aeg pakkuda välja kiudainerikkaid pagaritooteid, mis aitaksid ületada kiudainete puudust.

Täisteratooted on suurepärane vahend kiudainete tarbimise suurendamiseks. Aga mis on täisteratooted?

Täistera on täpselt see, mida sõna ütleb: terve tera. Kõik kolm algset söödavat osa – kest, idu ja tuum – on samades proportsioonides nagu teravilja kasvatamisel. See on üsna erinev rafineeritud teradest või jahudest, mis säilitavad ainult tuuma. Tarbides täistera, kasutame ära kõik erinevad osad. Lühidalt öeldes säilivad kõik selle omadused ja sellega seotud eelised.[3]

  • Idud: Teravilja embrüo, mis on täis toitaineid ja kasvupotentsiaali.
  • Kestad: söödav mitmekihiline tuum, mis kaitseb seemet ning sisaldab kiudaineid ja B-vitamiine.
  • Tuum: Suurim osa teraviljast, tärklise- ja toitaineterikas embrüo toitmiseks.

Täistera seemnete lisamine pagaritoodetele võib aidata suurendada nende kiudainete sisaldust ja selliste toodete pakkumine oma klientidele oleks esimene samm kiudainepuuduse ületamise teel.

Kuidas saame aidata teil kiudainete puudust tõhusalt ületada?

Tagades, et saate oma leibadele lisada täisteratooteid, hoides need värske ja maitsvana. Valime hoolikalt välja parimad täisterad, tagades, et need on pehmed ja mahlased, tuues esile nende fantastilise maitse ilma kõrvalmaitseteta. Samuti garanteerime, et sisu jääb niiske ja värske, samas kui koor jääb krõbedaks, mis võimaldab teil ikka ja jälle järjepidevalt kvaliteetseid tooteid tarnida.

Allikad:

[1] Great Britain (worldbakers.com), France (nutraingredients.com), Slovenia (ncbi.com), USA (pubmed.ncbi.nlm.nih.gov)

[2] Puratos proprietary consumer research Taste Tomorrow 2023

[3] N. De Brier, E. Lemmens, A. Moroni, P. Heirbaut, and J. Pagand, Impact of Cereal Seed Sprouting on its Nutritional and Technological Proper ties: A Critical Review.