Parimad taimsed asendused munadele, võile ja piimatoodetele

3 juuni 2024

Nõudlus taimepõhiste toodete järele kasvab jätkuvalt, kuna tarbijad otsivad tervislikumaid ja keskkonnasõbralikumaid toite. Ärge jääge uskuma pelgalt meie sõnu. Meie Taste Tomorrow tarbijauuring leidis, et:

 • 63% tarbijatest nõustub, et taimsel toidul on positiivne mõju keskkonnale loomse toiduga võrreldes 
 • 58% usub, et taimne toit on tervislikum kui loomne toit
 • 57% nõustub, et taimne toit on loomulikum

 

Magusate pagaritoodete puhul leidsime, et 56% tarbijatest on huvitatud taimepõhistest valikutest.

Võimalus, mida täielikult või osaliselt taimsete valikute tootmine pakub, on oluline toidutootjatele ja igasugustele tootjatele. 

Üks peamisi väljakutseid on olnud või, munade ja piima asendamine piimavabade alternatiividega. Puratoses on teie taimepõhiste küpsetiste ja kondiitritoodete vajaduste jaoks valik asendustooteid, mis aitavad teil rahuldada tarbijate nõudlust taimsete kaupade järele ning pakuvad hulgaliselt täiendavaid eeliseid, mis tulenevad paremast mugavusest, hügieenist ja jätkusuutlikkusest kogu tootmisprotsessi vältel.

Taimepõhised munaasendajad

Kvaliteetsete vegan küpsetiste loomise võti on munavaba saialäike leidmine, mis annab kuldpruuni ja läikiva viimistluse ning täidab teatud retseptide puhul ka vajaliku tihendamise ja kleepumise.. 

Lisaks sellele võib kvaliteetne munavaba saialäige leevendada mitmeid piiranguid, mis esinevad munade kasutamisel küpsetamisel, alates allergiariskide eemaldamisest kuni hügieeniprobleemide olulise vähendamiseni, ristsaastumisest kuni ebaõige käitlemise ja ladustamiseni.

Sunset Glaze (munavaba saialäige)

Sunset Glaze on ideaalne lahendus veganküpsetiste valmistamiseks, millel on erakordselt meeldiv välimus. See munavaba saialäige annab teie valmistoodetele silmapaistva sära ja värvi, et püüda teie klientide pilke, olenemata sellest, kas nad on veganid või mitte. Kuna Sunset Glaze on toodetud UHT-tehnoloogia abil, on see pakendist väljudes steriilne, muutes selle palju hügieenilisemaks. Seda on ka lihtne puhastada, mis lihtsustab teie tootmisprotsessi.

Sunset Glaze on väga mitmekülgne, mis töötab erinevate toodetega, mistõttu on see suurepärane valik peaaegu iga retsepti jaoks. Kui soovite parandada oma toodete visuaalset atraktiivsust, võib Sunset Glaze muuta need värskemaks ja meeldivamaks ilma soovimatut maitset lisamata.

Populaarsed võimalused Sunset Glaze kasutamiseks:

Easy Soft’r Plant-Based

Magusate pagaritoodete osas on 56% tarbijatest huvitatud taimepõhistest valikutest. Taimse magusa pagaritoodete segu kasutamine on suurepärane viis tervise ja jätkusuutlikkuse laine vastuvõtmiseks ning tarbijate kasvavate nõudluste rahuldamiseks, v'ttes samal ajal arvesse erinevaid toitumisvajadusi. 

Meie Easy Soft’ri taimedel põhinev sari mitte ainult ei vähenda keskkonnamõju (vähendab teie keskkonnamõju kuni 55%), vaid pakub ka kulutõhusaid lahendusi maitsvate allergeenisõbralike pagaritoodete jaoks.

Populaarsed võimalused taimepõhise Easy Soft’r kasutamiseks:

Seda magusat pagaritoodete segu saab kasutada mitmesugustel eesmärkidel, alates brioche'ist kuni panettone'ini ja lõpetades muu pehme leivaga, pakkudes õrna ja rafineeritud, suussulavat tekstuuri ning värskust ja maitset. See mitmekülgsus võimaldab tootjatel oma tootmisprotsesse sujuvamaks muuta ja pakkuda mitmekesist valikut taimepõhistest pagaritoodetest.

Populaarsete toodete hulka kuuluvad:

Taimepõhised või asendajad

Kui retseptist kuni 40% on rasvaine, on suurepäraste veganretseptide loomisel võtmetähtsusega just piimatoodete asendaja, mis pakub teie toodetele sama tekstuuri, toimivust ja kohe kindlasti seda head võist maitset. 

Lisaks kvaliteetse vegantoote loomisele pakub piimavaba või kasutamine toidutootjatele ka palju lisakasu alates keskkonnamõju olulisest vähendamisest kuni kuluefektiivsuse ja lõpptoodete pikema säilivusajani.

Mimetic

Mimetic on meie esmaklassiline taimne või asendaja sari. See pakub taimseid spetsiaalseid rasvu lamineerimiseks, taignasse lisamiseks või mis tahes mitme otstarbeliseks kasutamiseks pagari- või kondiitritoodetes. Mimeticu tehnoloogia tagab suurepärase töödeldavuse lamineerimisel ja suurepärase võise maitsenaudingu.

Mimeticu kasutamise eelised ei ole pelgalt võimalus pakkuda oma klientidele esmaklassilisi taimepõhiseid tooteid, vaid see toob kaasa ka tohutu keskkonnakasu. Viisime läbi elutsükli hindamise (LCA), et teha kindlaks Mimeticu keskkonnamõju võrreldes piimavõi mõjuga. Uuring näitas, et Mimeticu mõju keskkonnale on peaaegu 3 korda väiksem kui piimavõil. Lisaks sellele on Mimeticu tooted valmistatud 100% RSPO sertifitseeritud palmiõliga, on 100% lisanditevabad ja Clean Label etiketiga valik on ka saadaval.

Lisateavet Mimeticu versus või kasutamise keskkonnamõjude kohta leiate meie blogi artiklist: Mimetic - jätkusuutlik alternatiiv piimarasvadele

Mimeticu populaarsed kasutusviisid

Mimetic sarja saab kasutada mitmesuguste erinevate toodete jaoks, need sobivad ideaalselt suurtele ja väikestele tööstus- ja kondiitritoodete tootjatele. Populaarsete toodete hulka kuuluvad:

Taimepõhised piimatoodete alternatiivid

Visuaalselt kõige atraktiivsemate ja ihaldusväärsemate veganküpsetiste loomiseks on ülioluline leida taimepõhine piimatoodete asendaja, mis suudaks toota muljetavaldavaid vahustatavaid kaunistusi ja mõnusaid kreemjaid täidiseid.

Lisaks on piimatoodete protsessist eemaldamisel mitmeid eeliseid, see annab parema stabiilsusese ja mugavuse ning tänu sellele on neid ka lihtsam ladustada ja transportida.

Ambiante (taimepõhine vahustatav koor)

Ambiante,meie taimepõhiste vahustatavate lisandite valik on loodud selleks, et võimaldada igas suuruses toidutootjatel, pagari- ja kondiitritoodete tootjatel luua suurepäraseid vegan retsepte, mis rahuldavad tarbijate nõudlust muljetavaldavate ja maitsvate taimepõhiste küpsetiste järele.

Ambiante võimaldab luua täiuslikke kauapüsivaid kaunistusi alates suupistetest ja koogikestest kuni pidulike kookideni ja veel palju muud. Oleme kujundanud Ambiente äärmiselt siledaks, kergesti määritavaks ja kergesti värvitavaks, pakkudes teile lõputult võimalusi kookide kaunistamiseks! 

Ambiante populaarsed kasutusvõimalused

 • Tassikoogid: Samamoodi saate Ambiantet kasutada tassikookide kaunistamiseks, andes sellele kerge ja koheva tekstuuri. Seda saab maitsestada või värvida, et veelgi täiendada koogikeste maitset ja välimust.
 • Küpsetised: Täida küpsetised, nagu kreemitäidisega pufid, ekleerid või saiakesed. Selle kerge ja õhuline tekstuur võib parandada nende küpsetiste maitset ja väljanägemist.
 • Desserdid: Ambiantet saab kasutada erinevate magustoitude, näiteks pirukate, tortide, puuviljasalatite või parfeede kattena. Selle kreemjas tekstuur lisab maitsva viimistluse, parandades üldist välimust.
 • Joogid: Kaunistage kuumad või külmad joogid, nagu kohv, kuum šokolaad, piimakokteilid või smuutid, lisades sellele ekstra kreemja ja meeldiva elemendi.
 • Külmutatud maiused: Kaunistage jäätised, külmutatud jogurt või muud külmutatud maiuspalad Ambiante õhulise kreemiga. Selle kerge ja kohev tekstuur võib täiendada külmutatud magustoitude rikkalikkust, luues veetleva kontrasti.
 • Taimepõhised alternatiivid: Taimepõhist vahustatavat katet saab kasutada retseptides, mis traditsiooniliselt nõuavad piimapõhist vahukoort või glasuuri, pakkudes piimavaba alternatiivi inimestele, kellel on toitumispiirangud või teised eelistused.

Cremfil (piimavaba kreemitäidis)

Cremfil on piimavaba kasutusvalmis kreemitäidiste sari, mis on spetsiaalselt loodud pagaritoodete ja küpsetiste jaoks. Seda ei saa kasutada mitte ainult vegan retseptide loomiseks, vaid see võib aidata kõrvaldada mitmeid probleeme, millega tootjad piimatoodete kasutamisel silmitsi seisavad.

Piimavaba kreemitäidise, nagu Cremfil, valimise eelised hõlmavad järgmist:

 • Sobib laktoositalumatusega tarbijatele
 • Vähendab piimatoodete allergeenide ristsaastumise riski
 • Kõrvaldab külmutamise ja ladustamise logistilised probleemide
 • Pakub pikemat säilivusaega kui piimatoodetel
 • Ühtlased ja kvaliteetsed maitseprofiilid
 • Suurem tekstuuri stabiilsus kuumuse, õhu või mehaanilise pingega kokkupuutel
 • Usaldusväärsem ja järjepidevam tarne ning palju vähem vastuvõtlik hooajalisuse, turukõikumiste ja tarneahela häiretele

Kreemitäidiste puhul on stabiilsus ülimalt oluline. Cremfil püsib stabiilsena käsitsi ja automaatsete pealekandmismeetodite ning erinevate tootmisprotsesside (nt ekstrusioon, süstimine) ajal. Seda saab kasutada ka enne ja pärast küpsetamist ning seda saab kasutada välistingimustes säilitatavates pagari- ja kondiitritoodetes.

Cremfili populaarsed kasutusvõimalused

Cremfil sobib ideaalselt paljude pagari- ja kondiitritoodete jaoks, keskmise kuni pika säilivusajaga. Populaarsed kasutusalad hõlmavad:

Carat

Carat on meie suurepärase maitsega rasvapõhiste täidiste sari, mida kasutatakse maitsva šokolaadise täidise lisamiseks igasugustele retseptidele. Erinevate maitsete ja tekstuuridega, kakaost šokolaadini, tumedast valgeni ja pähklitega või ilma, sobib see sari suurepäraselt tänapäeva pagari- ja kondiitritööstuste – käsitööliste või suurtööstuse – vajaduste ja ambitsioonidega.

Seda on ülimugav ja lihtne kasutada – lihtsalt segage ja kandke peale ning sobib igat tüüpi magusatele toodetele, kuhu soovite täidist lisada. See onplimalt küpsetuskindel ja lihtsasti süstitav. 

Madala veeaktiivsuse tõttu sobib see ideaalselt kuivaks kasutamiseks (v.a küpsised ja küpsised), millel on pikk säilivusaeg ning seda saab kasutada värsketes ja külmutatud magusates pagari- ja ka kondiitritoodetes.

Carat ei ole mitte ainult taimne, vaid ka gluteenivaba ja vähendatud suhkrusisaldusega, mistõttu on see ideaalne retseptide jaoks, mis teenivad terviseteadlikumat tarbijat.