Kõik, mida sa pead Brioche'i kohta teadma

12 apr 2023

Kohe on käes 14. Mai mil on rahvusvaheline Brioche päev. Seega praegu on ideaalne aeg nautida maitsvat ja armastatud magusat pagaritoodet, mis on vallutanud maailma.

Brioche´ist on saanud globaalne sensatsioon. Viimase 3 aastaga on interneti kanalites selleteemalised vestlused kasvanud enam kui 15%, ja firmad on lansseerinud aastas uusi tooteid 20% rohkem! Üle 1.000 uue brioche´i toote on toodud turule enam kui 60 riigis.

Mis see brioche siis täpsemalt on? Brioche on küpsetis ja mõnusalt magus pagaritoode, mis on traditsiooniliselt valmistatud või ja munaga, need annavad sellele rikkaliku, kergelt magusa ja võise maitse. Brioche on tuntud ka oma pehme ja koheva tekstuuri poolest, mis on tingitud taigna kõrgest rasvasisaldusest.

Brioche´i päritolu

Kõige autentsem ja klassikalisem brioche pärineb Normandiast, Põhja-Prantsusmaa piirkonnast, mis on tuntud oma kvaliteetse või poolest. Huvitav on see, et autentsete brioche'i retseptide puhul on ühe kilo jahu kohta vaja 400 g võid. Nimetus "brioche" tuleb vanast prantsuse sõnast "brier," mis tähendab "taigna purustamist". Sajandite jooksul on brioche levinud paljudesse piirkondadesse ja praegu on Prantsusmaal rohkem kui 30 erinevat tüüpi brioche´i, peaaegu igal piirkonnal on oma eripära.

Aga Prantsusmaa?

Prantsusmaa on üldiselt tuntud oma kaunite maastike, rikkaliku kultuuri ja ajaloo poolest ning Pariisi nimetatakse sageli armastuse linnaks. Pariisi võlu ja romantilisus on tunnustatud kogu maailmas, seda seletavad suured puiesteed ja mälestusmärgid, nagu Eiffeli torn või Pont des Arts, mida nimetatakse ka armastajate sillaks.

Lisaks oma kultuuripärandile on Prantsuse köök kõrgelt tunnustatud – 2022. aasta seisuga on Prantsusmaal üle 600 Michelini tärniga pärjatud restorani. Kuna saadaval on rohkem kui 30 erinevat brioche’i, pole maitsvatest brioche’idest mingit puudust. 

Mõned Prantsusmaal kõige populaarsemad brioche tüübid on Brioche Parisienne, Brioche Vendéenne, Brioche de Nanterre ja Tropézienne. Brioche Parisienne on 18. sajandil populaarseks saanud brioche tüüp, mis on vormitud kahe taignapalliga üksteise peal. Brioche Vendéenne on punutud brioche, mis on traditsiooniliselt valmistatud Prantsusmaal Vendée piirkonnas ja mida serveeritakse sageli pulmades ja lihavõttepühade ajal. 

Brioche de Nanterre on ristküliku kujuga pätsi moodi brioche, mis sai alguse 1900. aastate alguses Nanterre'i linnast. Tropézienne seevastu on kreemiga täidetud suhkrubrioche, mille lõi Alexandre Micka 1950. aastatel Saint-Tropez’ linnas.

Puratos saab sind aidata

Tasakaalustatud kuludele ja eristumisele keskendudes aitab Puratos teil ja teie klientidel luua täiusliku maitse ja tekstuuriga brioche'i retsepte. Pakume laia valikut olulisi tooraineid: parandajad & erinevad segud nagu Puraslim, Soft’r Melting and Easy Soft’r Plant-Based Mix, täidised, rasvained, glasuurid ja juuretis, et nimetada mõned.

Avastage mitmeid uuenduslikke retsepte alates klassikalisest prantsuse brioche'ist kuni täielikult taimse ja tervislikuma maitsega brioche'ini ja lisage oma tootevalikusse mitte ainult Prantsusmaa puudutus, vaid vastake ka homsete tarbijate vajadustele. Puratose teadmistega saavad pagarid ja toidutootjad luua maitsvaid ja uuenduslikke brioche-tooteid, mis paistavad silma selles kasvavas kategoorias.