3 võimalust, et Gen-Z ligi meelitada ja neile küpsetada

11 dets 2023

Kaasaegse küpsetamise tempokas maailmas on pagarite tähelepanu kogu maailmas köitnud üks demograafia: Generatsioon Z. See noor ja elujõuline põlvkond muudab mängu ning seab oma leivale uued ja põnevad ootused. Pagari või toidutootjana võib Z-põlvkonna meelitamine ja sellega sammu pidamine olla keeruline, kuid see muutub konkurentsis püsimiseks üha olulisemaks. Z-põlvkond moodustab ligikaudu 30% maailma elanikkonnast ja neil on märkimisväärne ostujõud, mistõttu on ülioluline järgida nende väärtusi ja eelistusi. Meie Puratos on pühendunud sellele, et aidata teil nende nõudmisi täita. 

Siin on 3 võimalust, kuidas pagarid saavad Z põlvkonda mõjutada:

Küpseta leiba, mis ei lähe raisku

Tänapäeva nooremad põlvkonnad mõtlevad palju toidule, mida nad söövad, sest nad on teadlikud sellest, kuidas nende valikud mõjutavad nende kogukonda ja planeeti. Suurenenud jätkusuutlikkuse teadlikkusest tulenev käegakatsutav nihe on nende mure leiva äraviskamise pärast. 75% ei meeldi leiva raiskamine ja enam kui 20% ei ostagi uut pätsi pärast kasutamata jäänud pätsi äraviskamist.* Võib järeldada, et Gen-Z hõlmab tavaliselt traditsioonilisemate retseptide autentsust, ilma et see hõlmaks tänapäevase moodsa leiva säästlikumat säilivusaega. 

Ülemaailmses võitluses leivajäätmete vastu on ensüümid leivas oluliseks liitlaseks. Need pikendavad säilivusaega, säilitavad värskuse ja võitlevad riknemise vastu, edendades jätkusuutlikkust. Looduslikust käärimisest saadud ensüümid integreeruvad sujuvalt leiva valmistamisprotsessi, vastates GEN Z soovidele autentsete toiduelamuste saamiseks. Intens Freshness, juhtiv puhta(ma) etiketiga Puratose poolne lahendus, mis demonstreerib ensüümide tõhusust leiva pehmuse ja niiskuse säilitamisel kogu selle säilivusaja vältel, vältides leiva raiskamist.

Väiksem leib, suurem mõju

Lisaks põhjustavad traditsioonilise suurusega pätsid väiksemate majapidamiste ja liikvel olevate eluviiside maailmas tõenäolisemalt Z-generatsiooni leiva raiskamist. Seetõttu on väiksemad portsjonid nutikas lahendus. Täiuslikult proportsionaalseid leiba pakkudes suudavad pagariärid rahuldada Gen-Z vajadusi, vähendades samal ajal raiskamist. Lisaks võivad väiksemad portsjonid olla vastavuses Gen-Z väärtustega tervise ja heaolu osas. Kuna nad eelistavad tervislikumaid eluviise, võivad nad eelistada väiksemaid leivaportsjoneid, et aidata hallata oma kaloritarbimist ja säilitada tasakaalustatud toitumist. Puratose Taste Tomorrow uuring kinnitab, et 59% kõigist tarbijatest eelistavad mitte teha järeleandmisi maitse osas, vaid tarbivad tervislikuma eluviisi poole püüdledes pigem väiksemaid portsjoneid. On aeg omaks võtta suupistesuurused naudingud, mis jätavad suure mulje. Üks näide äsja turule tulnud ampsu-leiva segust on Puratose Puravita Break

Hoidke muutuste tempoga sammu

Populaarsed juuretisega sarvesaiad, kringlid ja Panettone retseptid. Need digitaalsusepõliselanikud muudavad pagaritööstust. Puratos on esirinnas, et aidata teil kasutada otsingu- ja sotsiaalmeedia teadmisi koos Taste Tomorrow uuringuga: suurim ökosüsteem, mis on pühendatud tarbijate mõistmisele pagari-, kondiitri- ja šokolaadisektoris kogu maailmas. Taste Tomorrow’s püsime esirinnas, ühendades uusimad digitehnoloogiad ja semantilise tehisintellekti tehnikad. Kasutame andmete kogumiseks mitmesuguseid allikaid, sealhulgas küsitlusi enam kui 17 000 tarbijaga 40 riigis, arutelusid 80 toidusõbraga trendiloovates linnades ning intervjuusid klientide ja valdkonna ekspertidega. Neid andmeid täiendavad ülemaailmne trendide tuvastamise võrgustik, põhjalikud sensoorsed uuringud ja ainulaadsed partnerlussuhted teadlaste, maitsemajade ja ülikoolidega. Tulemus? Värsked ülevaated tervise, mugavuse, kogemuste, digitaalse ja muu kohta, mis aitavad teil Gen-Z-ga sammu pidada. Olge inspireeritud ja vaadake 2022. aasta sündmusi, millest võisite ilma jääda Taste Tomorrow lehelt. 

Aitame teil Gen-Z jaoks küpsetada

Gen-Z jätkab toiduainetööstuse kujundamist oma digitaalse mõtteviisi ja teadliku tarbimisharjumusega. On selge, et nende mõju ulatub leivaviilust kaugemale. Nende valikud võivad aidata kaasa tervema planeedi loomisele. Nende soovidega kursis püsides ei saa pagarid mitte ainult Z-generatsiooni meelitada, vaid saavad kaasa aidata jätkusuutlikumale ja uuenduslikumale leiva tulevikule. Kas soovite Puratose pagaritoodete tootevaliku kohta rohkem teada? Või otsite retseptiinspiratsiooni oma järgmise leiva turuletoomiseks? Jaga seda meiega. Meie eksperdid aitavad teid hea meelega kõigi probleemide lahendamisel.