Puratose pagarikoolid tõstavad elukvaliteeti Indias ja Brasiilias

Usume, et on ülioluline jagada oma teadmisi ja oskusi lisaks kaubanduspartneritele ka vähearenenud riikides ja kogukondades. Usaldusväärseks kohalikuks partneriks olemine on osa meie rahvusvahelisest ärifilosoofiast, mida väljendame pagarikoolide avamisega Indias ja Brasiilias.

Nagu paljudes teisteski arengumaades, muutuvad ka India ja Brasiilia tarbijate eelistused järjest läänelikumaks ning suureneb nõudlus valmistoodangu, näiteks kookide, saiakeste ja šokolaadide järele. Nii jaeketid, pagaritöökojad, koogipoed kui ka hotellid ja kruiisilaevad soovivad oma tootevalikut suurendada, kuid paljudel neist puudub selleks vajalik kvalifitseeritud tööjõud.

Tulevased pagarid

Puratose eesmärk on õpetada noortele pagari-, kondiitri- ja šokolaaditoodete sektoris töötamiseks vajalikke oskusi oma kahes pagarikoolis, üks neist asub Brasiilias ja teine Indias. Mõlemas riigis on kursused korraldatud selliselt, et õpilased saavad lisaks baaskoolitusele teadmisi omandada ka eluks vajaliku õppepraktika käigus.

Õppekava hõlmab õppepraktikaid erinevates ettevõtetes ning õpilaste töö on tasustatud. Samuti soovime Indias, Brasiilias või mujal pagarikooli lõpetanud õpilased meie endi või mõne meie partneri juurde tööle palgata.

Lähtudes ennast praktikas tõestanud projektide edukusest Indias ja Brasiilias, kavatseme programmi laiendada, et võimaldada veelgi rohkem arengumaadest pärit noortel ühendada oma kirge pagari-, kondiitri- ja šokolaaditoodete vastu rahuldust pakkuva eluviisiga.

India

Meie esimene pagarikool alustas tegevust 2014. aasta augustis Indias. Igal aastal läbib õppekava kakskümmend viis vähearenenud piirkonnast pärit õpilast. Mitmesuguseid õppetunde on palju, alustades toidu ja pagaritoodete valmistamise alustest ning lõpetades keerukamate teemadega nagu kondiitritoodete ja šokolaadi valmistamine.

Brasiilia

2015. aasta aprillis käivitasime koostöös sihtasutusega Gol de Letra Foundation sarnase projekti ühes Sao Paolo ebasoodsate tingimustega linnaosas Brasiilias, kus igal aastal on ligikaudu kahekümnel õpilasel võimalik 18 kuu vältel õpitubades osaleda.

Kui soovite meie pagarikoolide kohta rohkem infot, palun külastage meie kodulehte.