Cacao-Trace on unikaalne ja vastastikku kasulik programm, mis tugineb põllumajandustootjate kohalikele teadmistele ja teadmistele ning annab neile võimaluse olla produktiivsem ja jätkusuutlikum. Aidates põllumajandustootjatel suurendada oma kakao väärtust, saab kvaliteetset šokolaadi tulevaste põlvkondade jaoks.

Edaspidi plaanime selle programmi - praegu Vietnamis ja Côte d'Ivoire'is aktiivselt - laiendamist järk-järgult laiendada ka teistele Kagu-Aasia, Lääne-Aafrika ja Lõuna-Ameerika riikidele.

Cacao-Trace - elude täiustamine, parandades tavasid

Cacao-Trace vastab otseselt säästva ja läbipaistvama kakao tarneahela vajadusele. Selle ainulaadne terviklik kombinatsioon keskkonna-, finants- ja inimkesksetel algatustel on mõeldud kakao tootjate elude ja tavade parandamiseks. Kakao-Trace'i rõhuasetus kvaliteedile, haridusele ja koolitusele annab põllumajandustootjatele võimaluse tõsta oma oskusi veelgi produktiivsemaks ja jätkusuutlikumaks, tagades šokolaadi nautimise ka järgmiste põlvkondade jaoks.

Nii šokolaaditootjad kui ka tarbijad võivad olla kindlad, et Cacao-Trace tähistab kvaliteetseid, jälgitavaid ja jätkusuutlikke kakaoubasid. Pidev parendamine on programmi sisse lülitatud ja kinnitatud sõltumatute kolmandate isikute auditite abil.

Kakao põllumajandustootjate arendamine hariduse ja koolituse kaudu

Haridus ja koolitus on Cacao-Trace'i tegevuste keskmes. Tehniline abi ja juhendamine, mis antakse talumajapidamistes ja Cacao-Trace'i koristusjärgsetes keskustes, aitab kakao kasvatajate jaoks suurendada nii oma saaki kui ka nende ubade kvaliteeti. Töötades nende kõrval oma põllumajandusettevõtete juhtimisoskuste ja keskkonnakaitsemeetodite täiendavaks professionaalsemaks muutmiseks annab Cacao-Trace kakao kasvatajale võimaluse saada võimalikult suurt tulu ja hallata oma istandusi suurema autonoomiaga.

Cacao Trace
Cacao Trace cacao pods

Kakao kvaliteedi lisamine jätkusuutlikkuse valemisse

Sarnaselt muudele jätkusuutlikkuse programmidele toetab Cacao-Trace jätkusuutliku tarneahela kaudu heade tavade kaudu keskkonna-, finants- ja inimkeskseid lähenemisviise. Lisaks sellele on see ka kvaliteedimärk. Cacao-Trace'i meeskonnad teevad põllumajandustootjatega tihedat koostööd, et hoolikalt kontrollida käärimis- ja kuivatamisprotsessi, mis on oluline samm hea kakaoubade tagamiseks. See toetus võimaldab põllumajandustootjatel rohkem keskenduda oma istandike hooldamisele, oskuste, tootlikkuse ja kvaliteedi parandamisele. Tulemuseks on võidukäik. Põllumajandustootjad pakuvad paremat saagikust, samal ajal kui šokolaaditootjad kindlustavad kõrgema kvaliteediga oad suurepärase šokolaadi maitsmise eest.

Tõsiselt maitsev šokolaad kääritamise meistrilt

Maitse ja maitse puhul pakub Cacao-Trace šokolaad seda, mida teised jätkusuutlikud šokolaaditooted sageli ei tee. See on tingitud programmi intensiivsest keskendumisest koristusjärgsele protsessile ja muudele teguritele, näiteks mulla, kliima ja ubaade geneetilisele mitmekesisusele. Nagu veinivalmistamise puhul, on kääritamine oluline ka iga kakaooja maitse potentsiaali arendamisel. Selle protsessi õpetamine tagab, et ainult kõrgeima kvaliteediga oad muutuvad maitsvaks Cacao-Trace šokolaadiks.

Lisatoetus Cacao-Trace šokolaadi ostmisel

Kui ostate Cacao-Trace šokolaaditooteid, siis toetate pikaajalist tarnešokolaadit, aidates samal ajal vähendada kakao tootjate vaesustasemeid. Ostetud iga šokolaadi kilo eest maksab Cacao-Trace põllumajandustootjatele 0,10-kordse šokolaadi boonuse. See lihtne ja läbipaistev maksekava on ainulaadne, kuna 100% šokolaadi boonust jõuab põllumajandustootjatele järgmise põlvkonna Cacao fondi kaudu. See loob vastastikku kasulike suhete kogu tarneahela ulatuses, alates põllumajandustootjast, kes kasvatab kakaooad, et šokolaaditootja ja turustaja kogu maailmas üle šokolaaditöötajate.

Usalduse suurendamine läbi tarneahela läbipaistvuse ja jälgitavuse

Oma Cacao-Trace šokolaadiga aitate paremini kakao tootjate ja nende perekondade elusid. Cacao-Trace kakao kontrollitud eraldamine muudest kakaoubadest kogu tarneahela ulatuses - alates kogu koristamisest kuni töötlemiseni - tagab kogu kakao kakao füüsilise jälgitavuse. Šokolaadimüüjad ja tootjad võivad olla kindlad, et iga Cacao-Trace kakaooadade kohaletoimetamine on valideeritud ja registreeritud.